PL

EN

Trener wewnętrzny
niestacjonarne studia podyplomowe

Czas trwania studiów: 2 semestry

Profil studiów: praktyczny

Cena: 6000*

Limit miejsc: 15

Liczba zjazdów: 11

Cel studiów

Celem studiów jest wyposażenie uczestników w specjalistyczną wiedzę, praktyczne umiejętności i kompetencje społeczne z zakresu prowadzenia szkoleń. Studia Trener wewnętrzny to najbogatsze źródło wiedzy praktycznej dającej wartościowy, aktualny i pełny obraz rynku szkoleniowego oraz projektów związanych z realizacją polityki szkoleniowo-rozwojowej. Dla kogo studia?

Studia podyplomowe Trener wewnętrzny przeznaczone są dla osób pragnących zdobyć kompetencje trenera wewnętrznego w organizacji, zajmujących się szkoleniami oraz pracowników działów personalnych.Co wyróżnia nasze studia podyplomowe

W trakcie studiów na praktycznych warsztatach uczestnicy tworzą projekt wybranego przez siebie szkolenia wewnętrznego lub zewnętrznego, analizują bieżące potrzeby szkoleniowe i tworzą plany szkoleniowo-rozwojowe, uczą się jak współtworzyć i realizować politykę szkoleniową zgodnie ze strategią firmy, planują i efektywnie zarządzają budżetem w zakresie szkoleń i rozwoju.Plan studiów

 • Rola trenera w organizacji. Budowanie marki własnej trenera – 24h    
 • Projektowanie szkoleń i programów rozwojowych – 16h    
 • Wielopokoleniowa komunikacja trenerska i techniki autoprezentacji – 16h    
 • Techniki uczenia dorosłych. Metody aktywizacji grupy – 16h    
 • Budowanie struktury szkoleń. Metody szkoleniowe – 24h    
 • Tworzenie i prowadzenie interaktywnych prezentacji. Szkolenia online - 16h
 • Dynamika pracy z grupą. Trudne sytuacje szkoleniowe – 16h
 • Zarządzanie wiedzą w organizacji – 16h
 • Ocena efektywności szkoleń i procesów rozwojowych – 16h
 • Warsztat trenera – 16h
 • Projekt indywidualny – 4hWykładowcy

mgr Joanna Wysocka-Pawlak - Psycholog z dyplomem MBA z zakresu HR. Po zakończeniu psychologicznych studiów magisterskich oraz licencjacie z anglistyki doskonaliła obie ścieżki wiedzy na studiach podyplomowych. Ukończyła Tłumaczenia Ekonomiczno-Prawne oraz Psychologię w Zarządzaniu na UAM.  

Od 15 lat związana z obszarem HR. Zdobywała doświadczenie w branży jako HR manager, konsultant ds. szkoleń i rozwoju, koordynator programowy i koordynator ds. szkoleń. Dzięki temu poznała specyfikę procesów personalnych, co pozwala jej na wysoką efektywność podejmowanych działań szkoleniowych i doradczych. Podłoże psychologiczne oraz językowe praktykuje wspomagając procesy personalne w wielu firmach. W ciągu 15 lat przeszkoliła około 16.000 osób, uzyskując wysokie oceny merytoryczne oraz bardzo dobrą ocenę sposobu prowadzenia zajęć. Projektuje i prowadzi sesje Assessment i Development Centre (Certyfikat Mangera ds. AC/DC) dla kadry menedżerskiej i handlowców. Wykładowca studiów podyplomowych, licencjonowany trener Insight Discovery® i Harrison Assessments®. Prowadzi warsztaty ze skutecznej obsługi klienta angielskojęzycznego oraz szkolenia łączące najnowszą wiedzę psychologiczną ze środowiskiem biznesowym.

Specjalizuje się w kompleksowych projektach rozwojowych polsko i angielskojęzycznych dotyczących umiejętności menedżerskich, efektywności osobistej i zespołu, zarządzania i budowania efektywnych zespołów, usprawniania komunikacji i procesów rozwojowych w przedsiębiorstwach. Projekty Train the Trainer oraz projekty rozwojowe dla menedżerów to jej specjalność. Od 10 lat projektuje i prowadzi projekty trenerskie w organizacjach, przygotowując trenerów wewnętrznych do efektywnego dzielenia się wiedzą i umiejętnościami.
 


mgr Kamila Nierebińska-Drell - Jest Absolwentką Wyższej Szkoły Zarzadzania i Finansów o specjalizacji Zarządzanie Organizacją, Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu na Wydziale Ekonomii o specjalizacji Rachunkowość i Skarbowość. Ukończyła również studia podyplomowe Psychologii w Biznesie oraz Akademię Trenera Biznesu w Wyższej Szkole Bankowej w Toruniu. Kurs Redukcji Stresu Mindfulness Based Stress Reduction (MBSR), który ukończyłam z wyróżnieniem, zainspirował mnie do praktykowania i wykorzystywania narzędzi Mindfulness w pracy z ludźmi.

Przez prawie 10 lat była związana z audytem wewnętrznym systemów ISO 9001, 14001, 45001, Standardu BRC iOP (Global Standard for Packaging and Packaging Materials), FSC i PEFC. Posiada Certyfikat Audytora Wiodącego CQI and IRCA Certified ISO 9001:2015 Lead Auditor Training Caourse wydany przez British Standard Institution. Od lat jestem związana z filozofią Lean. Posiada Certyfikat Lean Practitioner for Service wydany przez Lean Enterprise Institute, gdzie we współpracy z LEI ukończyła między innymi kursy Makigami– usprawniania procesów przedsiębiorstw usługowych oraz administracyjnych i biurowych w firmach produkcyjnych, Lean Management z symulacją firmy usługowej, Badania systemu szkoleń stanowiskowych wg TWI oraz Doskonalenie metod pracy i relacje z pracownikami wg TWI.

Od ponad 10 lat projektuje i prowadzi projekty audytorskie, trenerskie i managerskie w organizacjach, przygotowując trenerów, audytorów i projekt managerów do efektywnego dzielenia się wiedzą i umiejętnościami w warunkach codziennej pracy, zwłaszcza w obszarach produkcyjnych i okołoprodukcyjnych.Jej kursy łączą teorię z praktyką, zapewniając uczestnikom narzędzia niezbędne do sukcesu w dzisiejszym dynamicznym środowisku biznesowym przy jednoczesnym optymalizowaniu kosztów i zasobów.


mgr Beata Hanuszek - Pracuje jako dyplomowany i akredytowany ACC ICF coach wspierając zespoły w organizacjach, liderów w podnoszeniu kompetencji oraz osoby indywidulane, którym zależy na rozwoju.

Profesjonalnie zajmuje się wsparciem osób w kryzysach jako psychoterapeuta. Od 2016 r. jest związana ze szkoleniami, edukacją, biznesem, coachingiem. Pracując jako wykładowca współpracuje z kilkoma uczelniami wyższymi. Jest właścicielem firmy Idea Hanuszek Centrum rozwoju i wsparcia oraz współzałożycielem Spółdzielni Trenerskiej. Byłam członkiem zespołu pracującym nad strategią rozwoju kultury miasta Bydgoszczy przy Urzędzie Miasta. Moje doświadczenie zawodowe zdobyłam przez ponad 24 lat pracując z ludźmi w obszarach edukacji, biznesu, coachingu i psychoterapii.

Specjalizuje się w szkoleniach z zakresu komunikacji interpersonalnej, zarządzania stresem, emocjami i konfliktem, psychologii rozwoju, typologii osobowości, zarzadzania coachingowego. Prowadzi sesje indywidualne z life i business coachingu oraz jako psychoterapeuta. Współtworzyła duże projekty, między innymi, strategię rozwoju kultury miasta, Radę Ekspertów Pasji GDT i nowe kierunki studiów podyplomowych.


mgr inż. Michał Hanuszek - absolwent Wydziału Budownictwa i Inżynierii Środowiska na kierunku Zarządzanie i Marketing w Organizacji Gospodarczej na Uniwersytecie Technologiczno – Przyrodniczym w Bydgoszczy oraz studiów podyplomowych na wydziale Ekonomii i Zarządzania w Opolu w zakresie: Biznes międzynarodowy Unia Europejska – Chiny. Ukończył studia podyplomowe Akademii Trenera Biznesu w Wyższej Szkole Bankowej w Toruniu.

27 lat temu wspólnie z Przyjacielem zaprojektował i wdrożył na polskim rynku, nową markę „Electra”, w branży energetycznej, która z powodzeniem konkuruje z największymi producentami na świecie.

Na sali szkoleniowej i w pracy indywidualnej ważne dla niego są : tworzenie atmosfery otwartości i zaangażowania, nauka przez zabawę, grywalizację i doświadczanie, partnerstwo w relacji trener – uczestnik opartej na zaufaniu i empatii, retrospekcja z wieloma perspektywami, praca w oparciu o mocne strony uczestnika i wzmocnienia poczucia wartości, zastosowanie zasady Tu i Teraz, cele rozumiane jako wzmocnienie procesów rozwoju, budowaniu synergii współpracy w trakcie warsztatów, ćwiczenia dostosowane do wiedzy i doświadczenia ukierunkowanego na praktyczne rozwiązania.


mgr Marta Szarogroder-Rosiak - ukończyła 2 kierunki studiów magisterskich- prawo na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu oraz nauki polityczne ze specjalizacją dziennikarską na Uniwersytecie Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy. Jest także absolwentką studiów podyplomowych w zakresie Public Relations na UAM w Poznaniu. Ukończyła wiele kursów i szkoleń: m.in. marketingu, zarządzania, wystąpień publicznych, AI.

Przez blisko 10 lat pracowała w największej w kujawsko-pomorskim organizacji zrzeszającej przedsiębiorców- „Pracodawcy Pomorza i Kujaw”- m.in. na stanowiskach Specjalista ds. Reklamy oraz Koordynator ds. Public Relations. Od ponad 8 lat prowadzi z mężem agencję marketingową i PR, która zajmuje się prowadzeniem marketingu internetowego, zarządzaniem, doradztwem i szkoleniami w  zakresie zarządzania, marketingu,  PR dla firm głównie z branży medycznej, beauty, czy edukacyjnej. Ważnym elementem jej pracy są szkolenia obejmujące internet marketing, social media marketing, sprzedaż, obsługę klienta, branding, employers branding, zarządzanie kryzysowe, personal branding.

Specjalizuje się w wykorzystaniu AI w codziennej pracy trenera (przy projektowaniu i wdrażaniu szkoleń), emarketingu oraz optymalizacji pracy szkoleniowca dzięki narzędziom elektronicznym i aplikacjom.Partnerzy studiówOpiekunowie kierunku

mgr Joanna Wysocka-Pawlak 

joanna@spoldzielniatrenerska.com

mgr inż. Michał Hanuszek

michal.hanuszek@spoldzielniatrenerska.com

tel.: 501 761 600

 

Biuro Kształcenia Biznesowego

e-mail: podyplomowe@pbs.edu.pl

tel. 52 374 92 78, 52 374 94 03Inne ważne informacje dla kierunku

*UWAGA:

Zniżki na studia podyplomowe:

- 20% dla studentów i absolwentów PBŚ

- 10% dla uczestników studiów podyplomowych za skuteczne polecenie studiów

Szczegółowe informacje w załączonych plikach