PL

EN

Dostępność dla koordynatorów dostępności
niestacjonarne studia podyplomowe

Czas trwania studiów: 2 semestry

Profil studiów: praktyczny

Cena: 5900 zł*

Limit miejsc: 15

Liczba zjazdów: 11

Cel studiów

Celem studiów jest przekazanie kompleksowej wiedzy z zakresu dostępności architektonicznej, cyfrowej i informacyjno-komunikacyjnej i przygotowanie do pełnienia funkcji koordynatora do spraw dostępności.Dla kogo studia?

Studia podyplomowe są kierowane do osób, które chcą uzyskać kwalifikacje w zakresie zarządzania dostępnością, a w szczególności do pracowników instytucji publicznych, którzy planują pełnić funkcję koodrynatorów ds. dostępności.Co wyróżnia nasze studia podyplomowe

 • zajęcia realizowane w formie zdalnej (on-line)
 • program zajęć dopasowany do wymagań rynkuPlan studiów

 • Prawo - prawne podstawy dostępności 12h
 • Standardy dostępności w Polsce i na świecie 12h
 • Dostępność cyfrowa 16h
 • Dostępność produktów i usług, teoria i praktyka 24h
 • Warsztaty design thinking 10h
 • Projekt dyplomowy 22h
 • Dostępność architektoniczna. Standardy, normy, praktyka 28h
 • Projektowanie ścieżki dostępności: zapewnienianie dostępności osobom ze szczególnymi potrzebami 16h
 • Skuteczne zarządzanie zespołem 24h 
 • Pozyskiwanie środków na inwestycje związane z wprowadzeniem dostępności i zarządzanie nimi 10h
 • Ewakuacja osób ze szczególnymi potrzebami 6hWykładowcy

mgr Katarzyna Rzehak - pracuje w Fundacji Integracja, w dziale Integracja LAB, gdzie zajmuje się projektowaniem uniwersalnym. Historyczka sztuki, badaczka polskiego designu, wykładowczyni, kuratorka wystaw i konkursów projektowania przemysłowego.  Absolwentka historii sztuki na Uniwersytecie Jagiellońskim, stypendystka Joseph Conrad Scholarship, w ramach którego studiowała na wydziale Museum and Gallery Management  na City University of London. W latach 2010-2021 dyrektorka kreatywna Instytutu Wzornictwa Przemysłowego w Warszawie. Wykładowczyni historii designu w Szkole Biznesu Politechniki Warszawskiej, Polsko-Japońskiej Szkole Technik Komputerowych i na wydziale wzornictwa Politechniki Bydgoskiej. Autorka profesjonalnego pisma o wzornictwie Formy XYZ, wydawanego przez wydział wzornictwa APS w Krakowie.


mgr Jarosław Bogucki – ekspert z zakresu dostępności architektonicznej dla osób z ograniczoną możliwością poruszania się i zatrudniania osób z niepełnosprawnością (OzN), Dyrektor ds. rozwoju biznesu w Fundacji Integracja. Absolwent Pedagogiki Rewalidacyjnej na UKSWw Warszawie. Od 2016 roku aktywnie wdraża Certyfikacje Obiekt Bez Barier na Polskim rynku nieruchomości komercyjnych. Wolontariusz i organizator wydarzeń dla OzN i młodzieży. Wdrażał projekty z obszaru aktywizacji zawodowej realizowane przez PSONI i Stowarzyszenie Przyjaciół Integracji, kierował zespołem trenerów pracy wspierających zatrudnienie OzN intelektualną oraz prowadził szkolenia z tematyki Savoir-vivre wobec OzN, zatrudniania OzN, praw człowieka i zarządzania różnorodnością. Prywatnie szczęśliwy tata dwójki dzieci.


mgr Piotr Czarnota - ekspert ds. dostępności, zawodowo związany z Zamkiem Królewskim na Wawelu, gdzie jest pełnomocnikiem Dyrektora Zamku ds. dostępności. Absolwent Uniwersytetu Śląskiego, Uniwersytetu Jagiellońskiego, Szkoły Głównej Handlowej, Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy. Posiada 17-letnie doświadczenie w pracy w organizacjach pozarządowych zajmujących się aktywizacją osób z niepełnosprawnościami. Prowadzi szkolenia z obszaru dostępności, projektowania uniwersalnego, niepełnosprawności dla różnych grup odbiorców – koordynatorów dostępności, pracowników administracji publicznej i samorządowej, organizacji pozarządowych oraz sektora biznesowego. Przeprowadza audyty dostępności architektonicznej i informacyjno-komunikacyjnej (ponad 100 audytów przeprowadzonych w ciągu ostatnich 4 lat). Z miłości do podróży założył profil na Facebooku „Życie kołem się toczy by Piotr Czarnota”, a od niedawna tworzy projekt „Manufaktura Dostępności”.Opiekunowie kierunku

mgr Katarzyna Rzehak - kierownik studiów

katarzyna.rzehak@gmail.com

 

Biuro Kształcenia Biznesowego

e-mail: podyplomowe@pbs.edu.pl

tel. 52 374 92 78505 496 975Inne ważne informacje dla kierunku

*UWAGA:

Zniżki na studia podyplomowe:

- 20% dla studentów i absolwentów PBŚ

- 10% dla uczestników studiów podyplomych za skuteczne polecenie studiów 

Szczegółowe informacje w załączonych plikach