Zarządzanie w sporcie
stacjonarne
studia
licencjackie (I stopnia)
Czas trwania studiów: 6 semestrów
Profil studiów: praktyczny
Limit miejsc: 60
Charakterystyka kierunku studiów
Interesuje Cię praca w biznesie i interesujesz się sportem, albo wiążesz swoją przyszłość z pracą w sporcie? A może już posiadasz wiedzę i umiejętności sportowe i chcesz je przekuć we własny biznes na rynku sportowym?
Jeśli na jedno z tych pytań odpowiedziałeś twierdząco, czytaj dalej, bo mamy dla Ciebie bardzo ciekawą propozycję.
Kierunek Zarządzanie w sporcie powstał, by przygotowywać osoby planujące wykorzystywać w biznesie swoją wiedzę, umiejętności czy zainteresowania związane ze sportem. Podczas studiów będziesz miał do czynienia z przedmiotami z zakresu m.in. zarządzania, ekonomii, finansów i rachunkowości, marketingu, psychologii, kierowania zespołami, strategii, informatyki, jakości i wielu, wielu innych dziedzin, ale również z wieloma przedmiotami sportowymi. To podejście interdyscyplinarne umożliwi Ci połączenie wiedzy i umiejętności w zakresie biznesu i sportu. Zakładamy, że nasi przyszli absolwenci to sportowcy z gruntowną znajomością zasad biznesu i umiejętnościami potrzebnymi do prowadzenia przedsiębiorstwa, albo przedsiębiorcy z solidną wiedzą biznesową i umiejętnościami sportowymi. Nie ma znaczenia w której z tych grup dziś odnajdujesz siebie – absolwenci obu z nich będą bardzo dobrze przygotowani do działania w biznesie sportowym.
Proponujemy Ci wybór specjalności menedżerskiej (menedżer sportu), zaprojektowanej z naciskiem na kształcenie w obszarach szeroko rozumianych umiejętności menedżerskich lub specjalności marketingowej (marketing w sporcie), która z kolei koncentruje się na kształceniu w zakresie planowania, realizacji i kierowania szeroko rozumianymi działaniami marketingowymi na rynku sportowym. Poniżej znajdziesz szczegóły dotyczące specjalności.
Specjalności
-
Menedżer sportu
-
Marketing w sporcie
Jakie przedmioty wybrać na maturze?
Ubiegając się o przyjęcie na studia na kierunku Zarządzanie powinieneś zadbać o wyniki z pisemnych egzaminów maturalnych z trzech przedmiotów obowiązkowych: języka polskiego (JP), języka obcego (JO) i matematyki (M) oraz z przedmiotu obowiązkowego lub dodatkowego do wyboru spośród: matematyki (M), historii (H), wiedzy o społeczeństwie (WOS), geografii (G), biologii (B), chemii (Ch). Kandydat, który nie zdawał matematyki i/lub żadnego z przedmiotów do wyboru, może ubiegać się o przyjęcie na I rok studiów otrzymując 0 punktów z tych przedmiotów.
Co będziesz studiował?
Będziesz studiował zarówno przedmioty ogólne (m.in. filozofia, socjologia, czy wybrany język obcy), przedmioty podstawowe dla kierunku (m.in. podstawy zarządzania, finanse, ekonomię, prawo, matematykę i statystykę opisową), przedmioty kierunkowe, gdzie oprócz przedmiotów związanych z zarządzaniem (m.in. zarządzanie zasobami ludzkimi, zarządzanie finansami, jakością, rachunkowość, czy marketing), znajdziesz również przedmioty teoretyczne związane bezpośrednio ze sportem (m.in. teoria sportu, psychologia w sporcie, podstawy dyscyplin sportowych, biomechanika, czy dietetyka i suplementacja), a także praktyczne przedmioty sportowe jak np. pływanie, czy siatkówka.
O swojej specjalności zadecydujesz sam, zgodnie ze swoimi zainteresowaniami i planami, wybierając z szerokiej listy przedmioty specjalnościowe, takie jak m.in.: zarządzanie klubami sportowymi, sponsoring sportu, psychologia konfliktu, komunikacja interpersonalna, negocjacje, tutoring i mentoring, marketing usług sportowych, neuromarketing, social media w sporcie, czy związane z promocją w sporcie. W dużej mierze będziesz mógł samodzielnie zaprojektować swoje kształcenie, wybierając z pełnej, długiej listy przedmiotów te, które interesują Cię najbardziej.
Gdzie i jaka czeka Cię praca?
Po studiach na kierunku Zarządzanie w sporcie będziesz przygotowany do pracy w szeroko rozumianym biznesie, ale szczególnie i przede wszystkim do pracy w biznesie sportowym. Naszą ambicją jest, by absolwenci tego kierunku, dzięki zdobytym podczas studiów umiejętnościom i wiedzy, znajdowali dla siebie miejsce na rynku sportu, zarówno w klubach, czy organizacjach sportowych, jak i w przedsiębiorstwach powiązanych z tym rynkiem, organizowali własne przedsiębiorstwa sportowe, z sukcesami i powodzeniem je prowadzili, stając się pracodawcami, budując swoją własną markę i pozycję na rynku.
Dlaczego studia na kierunku?
Trudno sobie wyobrazić lepszy czas na wybór studiów na kierunku Zarządzanie w sporcie. Jest on najnowszym kierunkiem na Wydziale Zarządzania Politechniki Bydgoskiej, jednak nasze wysokie standardy kształcenia zobowiązują. Kierunek został zorganizowany w taki sposób, by efektywnie łączyć naukę twardych, konkretnych przedmiotów w zakresie zarządzania z obszarami miękkimi oraz przedmiotów sportowych, by absolwent potrafił je umiejętnie wykorzystywać w swojej pracy w podmiotach powiązanych ze sportem. Dzięki nauczycielom akademickim będącym ekspertami w swoich dziedzinach, jak i dzięki wykorzystaniu nowoczesnej infrastruktury i rozwiązań wspierających dydaktykę, zapewnimy wysoką jakość kształcenia.
Trudno też o lepsze warunki do studiowania. Budynki nowoczesnego kampusu Politechniki Bydgoskiej, gdzie będą prowadzone zajęcia, znajdują się w bezpośredniej bliskości domów akademickich i biblioteki, ale także terenów rekreacyjnych. W bieżącym roku planowane jest uruchomienie Akademickiego Centrum Sportu, które będzie dysponować wielofunkcyjną halą z boiskami do koszykówki, siatkówki, piłki ręcznej, futsalu i badmintona oraz trybuną dla kilkuset osób, jak również siłownią, ścianką wspinaczkową, salami do fitnessu, tańca, aerobiku, baletu czy rehabilitacji ruchowej. W kolejnych latach ACS wzbogaci się o dalszą sportową infrastrukturę zewnętrzną.
I kierunek i warunki studiowania są wyjątkowe, dlatego serdecznie Cię zapraszamy!
Kryteria przyjęć na kierunek
Ranking sumy punktów procentowych uzyskanych przez kandydata na pisemnym egzaminie maturalnym z trzech przedmiotów obowiązkowych: języka polskiego (JP), języka obcego (JO) i matematyki (M) oraz z przedmiotu obowiązkowego lub dodatkowego do wyboru spośród: matematyki (M), historii (H), wiedzy o społeczeństwie (WOS), geografii (G),biologii (B), chemii (Ch) obliczonej według wzoru:
∑ = [JP(pp) + JO(pp) + M(pp)] + [M(pr) lub H(pr) lub WOS(pr) lub G(pr) lub B(pr) lub Ch(pr)]
Kandydat, który nie zdawał matematyki i/lub żadnego z przedmiotów do wyboru, może ubiegać się o przyjęcie na I rok studiów otrzymując 0 punktów z tych przedmiotów.
studia I stopnia
- Agrotechnologia (stacjonarne)
- Agrotechnologia (niestacjonarne)
- Analityka chemiczna i spożywcza (niestacjonarne)
- Analityka chemiczna i spożywcza (UWAGA ! REKRUTACJA NA WYDZIAŁ) (stacjonarne)
- Architektura (stacjonarne)
- Architektura krajobrazu (stacjonarne)
- Architektura wnętrz (stacjonarne)
- Automatyka i elektronika (stacjonarne)
- Biotechnologia (stacjonarne)
- Budownictwo (stacjonarne)
- Budownictwo (niestacjonarne)
- Elektrotechnika (stacjonarne)
- Elektrotechnika (niestacjonarne)
- Energetyka (stacjonarne)
- Finanse i rachunkowość (stacjonarne)
- Finanse i rachunkowość (niestacjonarne)
- Geodezja i kartografia (stacjonarne)
- Geodezja i kartografia (niestacjonarne)
- Informatyka stosowana (stacjonarne)
- Informatyka stosowana (niestacjonarne)
- Inspekcja weterynaryjna (stacjonarne)
- Inżynieria farmaceutyczna (UWAGA ! REKRUTACJA NA WYDZIAŁ) (stacjonarne)
- Inżynieria odnawialnych źródeł energii (stacjonarne)
- Inżynieria odnawialnych źródeł energii (niestacjonarne)
- Inżynieria środowiska (stacjonarne)
- Inżynieria środowiska (niestacjonarne)
- Inżynieria w medycynie (stacjonarne)
- Komunikacja wizualna (stacjonarne)
- Mechanika i budowa maszyn (stacjonarne)
- Mechanika i budowa maszyn (niestacjonarne)
- Mechatronika (stacjonarne)
- Mechatronika (niestacjonarne)
- Technika bezpieczeństwa i obronności (stacjonarne)
- Technika bezpieczeństwa i obronności (niestacjonarne)
- Technologia chemiczna (niestacjonarne)
- Technologia chemiczna (UWAGA ! REKRUTACJA NA WYDZIAŁ) (stacjonarne)
- Technologia żywności i żywienie człowieka (UWAGA ! REKRUTACJA NA WYDZIAŁ) (stacjonarne)
- Teleinformatyka (stacjonarne)
- Teleinformatyka (niestacjonarne)
- Telekomunikacja i technologie internetu rzeczy (stacjonarne)
- Telekomunikacja i technologie internetu rzeczy (niestacjonarne)
- Transport i logistyka (stacjonarne)
- Transport i logistyka (niestacjonarne)
- Wzornictwo (stacjonarne)
- Zarządzanie (stacjonarne)
- Zarządzanie (niestacjonarne)
- Zarządzanie i inżynieria produkcji (stacjonarne)
- Zarządzanie i inżynieria produkcji (niestacjonarne)
- Zarządzanie w sporcie (stacjonarne)
- Zielarstwo i fitoterapia (stacjonarne)
- Zoofizjoterapia i pielęgnacja zwierząt (stacjonarne)
- Zootechnika (stacjonarne)
- Zootechnika (niestacjonarne)