PL

EN

Zarządzanie w sporcie
stacjonarne studia licencjackie (I stopnia)

Czas trwania studiów: 6 semestrów

Profil studiów: praktyczny

Limit miejsc: 60

Charakterystyka kierunku studiów

Interesuje Cię praca w biznesie i interesujesz się sportem, albo wiążesz swoją przyszłość z pracą w sporcie? A może już posiadasz wiedzę i umiejętności sportowe i chcesz je przekuć we własny biznes na rynku sportowym? 
Jeśli na jedno z tych pytań odpowiedziałeś twierdząco, czytaj dalej, bo mamy dla Ciebie bardzo ciekawą propozycję. 
Kierunek Zarządzanie w sporcie powstał, by przygotowywać osoby planujące wykorzystywać w biznesie swoją wiedzę, umiejętności czy zainteresowania związane ze sportem. Podczas studiów będziesz miał do czynienia z przedmiotami z zakresu m.in. zarządzania, ekonomii, finansów i rachunkowości, marketingu, psychologii, kierowania zespołami, strategii, informatyki, jakości i wielu, wielu innych dziedzin, ale również z wieloma przedmiotami sportowymi. To podejście interdyscyplinarne umożliwi Ci połączenie wiedzy i umiejętności w zakresie biznesu i sportu. Zakładamy, że nasi przyszli absolwenci to sportowcy z gruntowną znajomością zasad biznesu i umiejętnościami potrzebnymi do prowadzenia przedsiębiorstwa, albo przedsiębiorcy z solidną wiedzą biznesową i umiejętnościami sportowymi. Nie ma znaczenia w której z tych grup dziś odnajdujesz siebie – absolwenci obu z nich będą bardzo dobrze przygotowani do działania w biznesie sportowym. 
Proponujemy Ci wybór specjalności menedżerskiej (menedżer sportu), zaprojektowanej z naciskiem na kształcenie w obszarach szeroko rozumianych umiejętności menedżerskich lub specjalności marketingowej (marketing w sporcie), która z kolei koncentruje się na kształceniu w zakresie planowania, realizacji i kierowania szeroko rozumianymi działaniami marketingowymi na rynku sportowym. Poniżej znajdziesz szczegóły dotyczące specjalności.
 Specjalności

  • Menedżer sportu
  • Marketing w sporcie

Jakie przedmioty wybrać na maturze?

Ubiegając się o przyjęcie na studia na kierunku Zarządzanie powinieneś zadbać o wyniki z pisemnych egzaminów maturalnych z trzech przedmiotów obowiązkowych: języka polskiego (JP), języka obcego (JO) i matematyki (M) oraz z przedmiotu obowiązkowego lub dodatkowego do wyboru spośród: matematyki (M), historii (H), wiedzy o społeczeństwie (WOS), geografii (G), biologii (B), chemii (Ch). Kandydat, który nie zdawał matematyki i/lub żadnego z przedmiotów do wyboru, może ubiegać się o przyjęcie na I rok studiów otrzymując 0 punktów z tych przedmiotów.Co będziesz studiował?

Będziesz studiował zarówno przedmioty ogólne (m.in. filozofia, socjologia, czy wybrany język obcy), przedmioty podstawowe dla kierunku (m.in. podstawy zarządzania, finanse, ekonomię, prawo, matematykę i statystykę opisową), przedmioty kierunkowe, gdzie oprócz przedmiotów związanych z zarządzaniem (m.in. zarządzanie zasobami ludzkimi, zarządzanie finansami, jakością, rachunkowość, czy marketing), znajdziesz również przedmioty teoretyczne związane bezpośrednio ze sportem (m.in. teoria sportu, psychologia w sporcie, podstawy dyscyplin sportowych, biomechanika, czy dietetyka i suplementacja), a także praktyczne przedmioty sportowe jak np. pływanie, czy siatkówka. 
O swojej specjalności zadecydujesz sam, zgodnie ze swoimi zainteresowaniami i planami, wybierając z szerokiej listy przedmioty specjalnościowe, takie jak m.in.: zarządzanie klubami sportowymi, sponsoring sportu, psychologia konfliktu, komunikacja interpersonalna, negocjacje, tutoring i mentoring, marketing usług sportowych, neuromarketing, social media w sporcie, czy związane z promocją w sporcie. W dużej mierze będziesz mógł samodzielnie zaprojektować swoje kształcenie, wybierając z pełnej, długiej listy przedmiotów te, które interesują Cię najbardziej.   
 Gdzie i jaka czeka Cię praca?

Po studiach na kierunku Zarządzanie w sporcie będziesz przygotowany do pracy w szeroko rozumianym biznesie, ale szczególnie i przede wszystkim do pracy w biznesie sportowym. Naszą ambicją jest, by absolwenci tego kierunku, dzięki zdobytym podczas studiów umiejętnościom i wiedzy, znajdowali dla siebie miejsce na rynku sportu, zarówno w klubach, czy organizacjach sportowych, jak i w przedsiębiorstwach powiązanych z tym rynkiem, organizowali własne przedsiębiorstwa sportowe, z sukcesami i powodzeniem je prowadzili, stając się pracodawcami, budując swoją własną markę i pozycję na rynku. Dlaczego studia na kierunku?

Trudno sobie wyobrazić lepszy czas na wybór studiów na kierunku Zarządzanie w sporcie. Jest on najnowszym kierunkiem na Wydziale Zarządzania Politechniki Bydgoskiej, jednak nasze wysokie standardy kształcenia zobowiązują. Kierunek został zorganizowany w taki sposób, by efektywnie łączyć naukę twardych, konkretnych przedmiotów w zakresie zarządzania z obszarami miękkimi oraz przedmiotów sportowych, by absolwent potrafił je umiejętnie wykorzystywać w swojej pracy w podmiotach powiązanych ze sportem. Dzięki nauczycielom akademickim będącym ekspertami w swoich dziedzinach, jak i dzięki wykorzystaniu nowoczesnej infrastruktury i rozwiązań wspierających dydaktykę, zapewnimy wysoką jakość kształcenia. 
Trudno też o lepsze warunki do studiowania. Budynki nowoczesnego kampusu Politechniki Bydgoskiej, gdzie będą prowadzone zajęcia, znajdują się w bezpośredniej bliskości domów akademickich i biblioteki, ale także terenów rekreacyjnych. W bieżącym roku planowane jest uruchomienie Akademickiego Centrum Sportu, które będzie dysponować wielofunkcyjną halą z boiskami do koszykówki, siatkówki, piłki ręcznej, futsalu i badmintona oraz trybuną dla kilkuset osób, jak również siłownią, ścianką wspinaczkową, salami do fitnessu, tańca, aerobiku, baletu czy rehabilitacji ruchowej. W kolejnych latach ACS wzbogaci się o dalszą  sportową infrastrukturę zewnętrzną. 
I kierunek i warunki studiowania są wyjątkowe, dlatego serdecznie Cię zapraszamy!
 Kryteria przyjęć na kierunek

Ranking sumy punktów procentowych uzyskanych przez kandydata na pisemnym egzaminie maturalnym z trzech przedmiotów obowiązkowych: języka polskiego (JP), języka obcego (JO) i matematyki (M) oraz z przedmiotu obowiązkowego lub dodatkowego do wyboru spośród: matematyki (M), historii (H), wiedzy o społeczeństwie (WOS), geografii (G),biologii (B), chemii (Ch) obliczonej według wzoru:

∑ = [JP(pp) + JO(pp) + M(pp)] + [M(pr) lub H(pr) lub WOS(pr) lub G(pr) lub B(pr) lub Ch(pr)]

Kandydat, który nie zdawał matematyki i/lub żadnego z przedmiotów do wyboru, może ubiegać się o przyjęcie na I rok studiów otrzymując 0 punktów z tych przedmiotów.
 Terminarz rekrutacji

Nie przegap terminu!

Sprawdź daty rekrutacji i dołącz do grona studentów PBŚ!

studia I stopnia